Galaxy S5′in farklı sürümleriyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bilgilere göre Samsung Galaxy S5 Prime, Haziran’da Gelecek

Samsungun KQ projesi altında sürdürdüğü üst seviye donanım ve kasa kalitesine sahip ilk cihaz,koreli gazete Asia today‘e göre Samsung galaxy  olacak. Önümüzdeki haziran ayı içerisinde pazara duyurulacağı bilgisini sızdıran Asia today ve pek çok kaynağa göre cihaz oldukça etkileyici özelliklere sahip olacak.

Samsung‘un ProjectKQtemelli akıllı telefonu olacak olan ,Galaxy s5 prime  yenilenecek donanımı ve kasa materyali ile tamamen en üst segmente odaklanmış bir cihaz olacak. Gelen bilgilere göre samsung, Galaxy  ailesine plastik materyal haricinde en üst segmente bir model daha ekleyecek.  Böylece iPhone modellerine karşı daha fazla rekabet gücü doğacak.  Kısaca yeni oluşum gerçekleşirse İphone5Sve İphone 5C‘deki durum karşımızda olacak. Samsung Galaxy S5 Prime, daha üst seviye materyallerden üretilen bir kasaya ve gelişmiş donanıma sahip olacak. Galaxy S5 ise plastik kasa ve mevcut özellikleriyle bu modelin altına konumlanacak.samsung-galaxy-s5-prime-2

Samsung Galaxy Prime Nasıl Olucak

5.2 inç büyüklüğünde bir ekran kulanılıcak olan prime’de ekran çözünürlüğü ise 2 kat yükseltiliceği bildiriliyor.2K yani 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olacak cihaz, 564 ppi gibi rekor seviyede piksel yoğunluğu sunacak.LG’nin G3 ile beraber ilk QHD ekranlı cihazı sunması hazırlıklarına cevap olması beklenen Galaxy S5 Prime, donanım tarafında da bizleri şaşırtacak.

Samsung Galaxy S5 Prime’da Yeni İşlemci!

2K yani QHD ekran çözünürlüğünde Snapdragon 800 ve 801‘in henüz yeterli olmadığı, bu yüzden pek çok firmanın Snapdragon 805 çipsetini beklediği konuşuluyor. Exynos işlemcileriyle beraber dünyanın en büyük çipset üreticilerinden Samsung, Project KQ konseptindeki ilk modeli Galaxy S5 Prime‘da kendi işlemcisini kullanacak.

Samsung’un Galaxy Note 3te kullandığı Exynos 5 Octa 5420nin geliştirilmiş versiyonu olan Exynos 5 Octa 5430u kullanacak olan Galaxy S5 Prime, yine toplamda 8 çekirdeğe sahip olacak. Yenilenen silikon özellikleriyle gelecek olan işlemci, termal anlamda da kendini geliştirecek. Ayrıca performans noktasında da değişiklikler olacak.

Galaxy Note 3‘te 1.9 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli ARM Cortex A15 ünitesi, Galaxy S5Prime’da 2.1 GHz hızına çıkarılacak. Ayrıca düşük güç tüketimi gösteren ARM Cortex A7 tabanlı 4 çekirdeğin hızı ise 1.3 GHz’den 1.5 GHz seviyesine çıkartılıyor.  Galaxy Note 3′teki Mali-T628 MP6 grafik işlemcisinin 600 MHz’e çıkartılmış bir sürümünü ya da daha üst seviye bir Mali-T6xx ünitesinin kullanılacağı söylenen işlemci, yine 3 GB RAM gibi iddialı RAM bellek ile donatılacak.

 

 

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!